StatCounter ima eno ključno prednost pred Googlovim Analyticsom – hitrost osveževanja. V primerjavi z gospodom G-jem, ki se osvežuje nekako na eno uro, se StatCounter praktično v realnem času. ((Je pa menda Google bolj zanesljiv in natančen.)) Opis namestitve je sicer dolg, vendar samo za to, da bo vam vse skupaj vzelo manj časa in ne bo kakšnih dilem pri določenem koraku (vsaj upam). 😀
Najprej v nadzorni plošči izberete Dodatki > Statcounter, poiščete dodatek z imenom StatCounter in kliknete Aktiviraj. ((Ob aktivaciji se vam v nadzorni plošči pod Nastavitve pojavi jeziček StatCounter. Če ga kliknete, najdete na začetku skoncentrirana navodila v angleščini. Za tiste, ki jim to ni dovolj: kliknite znak >>>))
Sedaj si odprite novo okno in pojdite na naslov www.statcounter.com
Kliknite modro puščico REGISTER NOW!
Odpre se stran, kjer vpišete osebne podatke.
V formular vpišite uporabniško ime in geslo ((S tem boste kasneje dostopali do svoje statistike)) ter ostale zahtevane podatke in kliknite na označeni mesti (sprejmete pogoje uporabe in klik na REGISTER MY ACCOUNT).
Odpre se nova stran, kjer vam čestitajo za uspešno registracijo. Sedaj morate nastaviti podatke za stran (blog). Spet kliknite na modro puščico ADD A STATCOUNTER PROJECT.
Prava opcija je že označena, tako da samo kliknete Next.
Odpre se nova stran, ki jo izpolnite takole:
Po kliku na tipko Next se odpre nova stran. Kliknite na modro puščico CONFIGURE & INSTALL CODE.
Tukaj izberete drugo opcijo (Invisible code) …
… in kliknite Next.
Sedaj preverite, da imate označene tri stvari, ki so obkrožene z rdečo …
… in kliknite Next.
V spodnjem oknu izberite »No, I want the default install guide« …
… in Next.
Prikaže se vam stran s ključnimi podatki. Tukaj boste kopirali tri kode in jih vnesli v nadzorno ploščo vašega bloga.
Torej, označene kode boste vnesli v nadzorno ploščo bloga. Izberite Nastavitve > StatCounter.
Prestavite se malce nižje in izpolnite prazna okenca tako, kot je prikazano na sliki.
Ne pozabite na potrditev vnosa – kliknite gumb Update Options. S tem je nastavitev zaključena.
Sedaj lahko spet obiščete stran www.statcounter.com, vpišete uporabniško ime in geslo in vstopite s tipko LOGIN ((Na prvi sliki zgoraj se okence za prijavo nahaja v levem zgornjem kotu.))
Kliknite na ime vašega projekta in uživajte v statistiki.
Na levi se vam je pojavil meni z mnogimi možnostmi pregledovanja različnih podatkov. Veselo raziskovanje!
Že od vsega začetka uporabljam StatCounter in moram rečt, da je zadeva zares super. Preizkusil sem tudi Google Analytics pa zadeva ni povsem dobro delovala (beri: kar naenkrat je nehal šteti obisk moje strani).
Hmm, o težavah z Analyticsom mi je poročala tudi Irena. Je imel še kdo takšne ali podobne težave?
Jst sem uspešno inštalirala! 🙂
Drugače je pa res, da je meni Google enkrat kar nehal šteti, pa sem pač odprla nov account in grem jovo na novo, ne vem pa, v čem je bila fora.
No, temu pa jaz pravim dobra in izčrpna navodila. Bravo!
Zakon, tnx!
.::PiPi::.
statcounter je placljiv (razen osnovna verzija 100 zadetkov), ga je zastonj.. ga se osvezuje enkrat dnevno, statcounter vseskozi.. natancnost.. odvisno kaj vzamemo za merodajno..
v koncni fazi bo to verjetno ga..
Ooooo, to je pa še meni uspelo! Hvala za tako nazorna navodila.:)
Hvala! Edino… ko sem šla “popravit”, tako da bo stat counter tudi viden na strani, sem ugotovila, da sem vse naredila že prvič – številk pa ni… Stat counter mi sicer obiske normalno šteje.
Oj…
Ravnokar sem po tvojih navodilih uspela aktivirati statcounter, vendar se mi je zgleda nekje zalomilo…tudi navodila so malce starejša kot pa je dejansko, ko delaš aktivacijo – nisem namreč našla dvomsetno številko katero bi morala vpisati….mi lahko kako pomagaš?…prosim…